Rozhovor s Dankou Czinegeovou

Predstavujem vám Danku – moju bývalú kolegyňu, manažérku a podnikateľku, ale hlavne priateľku, ktorá ma toho veľa naučila a neustále ma inšpiruje. Krásnu a silnú ženu momentálne žijúcu v UK.

Keď sa Ťa opýtam kto si, čo Ťa napadne ako prvé ?

Odvážna a inšpiratívna žena.  A dobrý človek. Tak sa vnímam a myslím, že okolie ma vníma podobne 😊

Čomu sa aktuálne venuješ a ako prebieha tvoja životná cesta ?

Po škole som pracovala v zdravotníctve a asi po desiatich rokoch som sa dala na vlastnú dráhu podnikania, čo mi prinieslo cenné skúsenosti, ale aj zručnosti. Podnikala som s výživovými doplnkami, neskôr so športovou výživou. Aj tu sa preukázala moja odvaha ísť do tohto podnikania, keďže so športovou výživou u nás podnikajú väčšinou profesionálni športovci, tréneri – a ja 😊. Behom roka a pol som na SK vybudovala so svojím obchodným zástupcom takmer 170 odberných miest a podarilo sa mi presadiť novú značku na trhu. Opäť dobrá skúsenosť, a tá sa dala využiť na mojich manažérskych pozíciách. Pôsobila som vo veľkých nadnárodných korporáciách ako obchodný manažér a popri tom aj ako lektor/školiteľ.

Som však z generácie, kedy sa nekládol dôraz na jazykové znalosti a aj keď som navštevovala ZŠ s rozšíreným vyučovacím jazykom ruským (v ruštine sme mali aj iné predmety, ako napr. zemepis, občiansku výchovu a ďaľšie) a angličtinou. Práve tá angličtina nestačila na to, aby som ju vedela naplno profesionálne využiť.

S týmto som sa stretávala často a aj keď som absolvovala nejaké kurzy na SK, keď jazyk denne nepoužívam, nenapredujem.

Osud to zariadil tak, že aj keď sa mi do učenia až tak nechcelo, dcéra sa vydala za Američana a naša rodina sa rozrástla o anglicky hovoriacich členov 😊 No a ako každá žena, chcem sa pri stretnutiach dobre porozprávať a bez jazykových znalostí to nie je to pravé orechové. Pribudol ďalší dobrý dôvod na doučenie sa jazyka.

A tak v lete 2019 som sa rozhodla, že teraz je pre mňa ten správny čas.

Väčšinou sa cudzie jazyky chodia do zahraničia učiť mladí ľudia po škole, ja som sa išla učiť teraz. Po päťdesiatke 😊 Okrem kurzu sa denne snažím komunikovať v angličtine,  no tiež pracujem na ďalšom projekte, ktorému sa chcem neskôr venovať.

Na čo si v živote najviac hrdá ?

Dcéra-Rodina-Odvaha. Presne v tomto poradí. Na dcéru som nesmierne hrdá. Žije si svoje sny, a aby to tak bolo, tvrdo si za tým išla už od tínedžerských rokov. Keď mala asi tak 10, presne vedela čo chce vyštudovať, kde chce žiť a čomu sa bude venovať.  Na Slovensku vyštudovala univerzitu, ktorú si vysnívala, žije s rodinou v Londýne a má prácu, ktorá ju baví.

Čo je podľa Teba v živote najdôležitejšie?

Zdravie – Spokojnosť – Šťastná rodina

Stretla som sa aj s vážnym zdravotným problémom, a ak nemáme zdravie, túžime len po jednom – vyliečiť sa. Potom sa dá spraviť všetko, čo si prajeme. Môžeme pracovať na sebe, na kariére, venovať sa koníčkom, či učiť sa nové veci. Robiť to, čo nám prináša radosť a spokojnosť. Pretože ak som spokojná sama so sebou, vysielam do okolia dobrú energiu, ktorá je „chytľavá“ 😊A keď máte rodinu, kde ste šťastní, môžete zavrieť dvere a všetko, čo potrebujete a milujete máte DOMA.