Rozhovor s Jankou Húskovou

Janka @jankakrnacovahuskova je moja priateľka, duševná opora, dáma, ktorá ma už nejaký čas podporuje v mojom tvorivom rozvoji a verí, že mojím poslaním je byť úspešnou spisovateľkou. S Jankou už niekoľko rokov úzko spolupracujem, vlastním niekoľko jej liečivých energizujúcich obrazov a keď mám ťažšiu chvíľu, je medzi tými, s ktorými sa mám chuť stretnúť  a porozprávať sa. Jej empatia, láskavý ľudský prístup a ochota počúvať, mi vždy pomôžu k načerpaniu novej energie. ĎAKUJEM Janka.

Kto je Janka Húsková?

KTO SOM? Som ľudská bytosť, žena. Narodila som sa na letný slnovrat. V tento deň je najdlhší deň v roku a tak som do vienka dostala VEĽA SVETLA. K tomu mi pridali meno JANA – z hebrejského slova Jochanán, čo zn. BOH JE MILOSTIVÝ a TÁ ČO OBJAVUJE DUŠU BYTOSTÍ A VECÍ. Podľa mudrcov bájnej Atlantídy som zaradená ako LÁSKAVÁ VYCHOVÁVATEĽKA. Pri tejto otázke KTO SOM? mi však ako prvé naskočilo – UČITEĽKA.

Čomu sa aktuálne venuješ a ako prebieha Tvoja životná cesta ?

Moja púť životom začala pri objavovaní svetla, bytostí a vecí.
Po štúdiu na Strednej pedagogickej škole a neskôr špeciálnej pedagogiky pre deti predškolského veku som sa venovala hlavne deťom so špeciálnymi potrebami. Už vtedy som spoznávala a pomáhala nasmerovať malé bytosti do života. Práca s deťmi ma veľmi napĺňala, ale prišiel zlom, kedy po 27 rokoch prišiel čas posunúť sa ďalej – k dospelým. Do života mi prišla  kozmetická firma s MLM systémom a s ňou aj príliv novej energie pri poznávaní dospelých bytostí. Mohla som ponúkať voňavé a liečivé prípravky a tak pomáhať širšiemu portfóliu ľudí.
Niektorí ľudia mi neverili, ale slová “JA SOM a JA CHCEM“ ma doviedli k dosiahnutiu úspechu a stala som sa direktorom osobnej skupiny, ktorú vediem už 14 rokov. Zároveň, akoby som naskočila do vlaku štúdia psychológie pre dospelých, ktorá mi priniesla celú škálu poznania. Už môj otec mi od malička vštepoval „BUĎ INICIATÍVNA“  čo ma vtedy hnevalo , ale teraz viem akú majú tie slová silu. Som mu veľmi vďačná a posielam mu do neba „OCI,ĎAKUJEM“. A tak som prvý krát zasvietila ako hviezda a ukázala svojím neprajníkov tú silu „JA SOM, JA CHCEM“. Život plynul ďalej a s ním aj moje poznanie svetla v ľudských bytostiach a veciach. Moje vnemy začali byť hlbšie – „A TAK TO PRIŠLO“ . Maľovanie energizujúcich obrazov podľa dátumu narodenia. Obrazy v priestore harmonizujú, ochraňujú, ale i ukazujú cestu, ktorou sa máme vydať. Na cestu lásky, šťastia, zdravia a hojnosti. Základom mojej maľby je SVETLO, ktoré som dostala do vienka pri narodení. Sila svetla je neskutočná energia života. Maľbu dopĺňam o polodrahokamy, ktoré sa mi samé skladujú do kompozície obrazu a násobia energiu. Polodrahokamy a vibrácie svetla dodávajú vysoko vibračnú silu. Obrazy som začala tvoriť pred piatimi rokmi, kedy mi niečo hovorilo MAĽUJ. Moja duchovná učiteľka Vierka ma neustále nabádala, namaľuj si domov obraz – nesmieš si ho kúpiť. TY SI HO NAMAĽUJEŠ. Manžel ma vždy podporoval pri napredovaní v transformačných zmenách. Raz mi kúpil celú súpravu pre maliarov – plátna, farby, štetce. Už sa len odpichnúť, no stále nič. Moja drahá priateľka Mirka mi tiež priniesla plátna a anjelské kartičky a povedala „Janka,asi takto by si mohla“. Po pol roku nazbieraného materiálu odrazu „TO PRIŠLO“. Vyzdobila som si svojimi prvotinami príbytok a po nejakom čase som chcela prekvapiť moju duchovnú učiteľku Vierku i Mirku  orginálnym darčekom k ich životnému jubileu. A tak išiel obraz za obrazom a po absolvovaní kurzov REIKY I,II a SHAMBALY I,II som viac naciťovala ľudí podľa ich životného čísla a prijímala pre nich odkazy. K obrazom prišli sviečky, kde do nich vkladám náboj od archanjelov, alebo na nebo vzatých učencov a škola „JA SOM ,JA CHCEM“, kde aktivujem nové vzorce života a harmonizujem mužské a ženské princípy. Skrátka“ZÁKONY PRÍŤAŽLIVOSTI“.

Na čo si v živote najviac hrdá ? 

Že som v sebe objavila to, čo mi sudičky nadelili do vienka. Na to, že sa už nebojím hovoriť o svojich pocitoch, že dokážem vyjadriť v maľbe to, čo cítim. Som hrdá, že som moje dielka/aj bez výtvarného vzdelania/vystavila.

Čo JE  podľa Teba v živote najdôležitejšie ?

LÁSKA,ŠŤASTIE,RADOSŤ…Niekto by ma hneď upozornil, že predsa ZDRAVIE, ale keď sme silní, plní lásky, spolu to dáva ZDRAVIE. Pre mňa je ešte dôležitá rodina, ktorú som našla pri mojom manželovi Dušanovi. Dušan mi vniesol a vnáša svetlo do každodenného života. A hlavne sa teším, že aktivity, ktoré spolu robíme, majú zmysel. Dušan robí skvelé odblokujúce a nabíjajúce masáže. Som veľmi rada, že to čo robím, som dokázala napísať tak, ako som to cítila.

Jankine energizujúce obrazy